Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie

Na początku nowego roku planowane jest przyjęcie pierwszych pacjentów w nowej siedzibie Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie. Jako Techbud Kosztorysy w 2020 roku opracowywaliśmy przedmiary i kosztorysy na potrzeby budowy tego Wysokospecjalistycznego Ośrodka Medycznego. Wszyscy wiemy, jak potrzebne są w Polsce takie placówki, więc tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy dorzucić małą cegiełkę do tego projektu. Budowa ośrodka potrwa do końca 2024 roku.
Mamy pewność, że zostało to #DobrzePoliczone.
Nad projektem tej placówki pracowała Pracownia Architektoniczna Archimed.

Nowoczesny kompleks Termy Karkonosze w portfolio Techbud Kosztorysy

W 2020 roku zespół Techbud Kosztorysy miał przyjemność opracowywać przedmiary i kosztorysy dla wyjątkowej inwestycji, jaką są Termy Karkonosze. To nowoczesny kompleks hotelowo-apartamentowy usytuowany w otoczeniu Karkonoszy.
Ta niezwykła inwestycja dołączyła tym samym do portfolio naszych inwestycji z branży hotelarskiej. Jesteśmy przekonani, że wszyscy wypoczywający w tym miejscu uznają, że było to #DobrzePoliczone.

Za projekt hotelu odpowiada Pracownia Architektoniczna Q2Studio.

Pracujemy nad rozbudową Domu Handlowego MAXIM w Legionowie!

W Techbud Kosztorysy wspieramy inwestorów na wszystkich etapach życia projektu, a nasza praca nie sprowadza się tylko do przygotowania rzetelnych kosztorysów. Nasz zespół pracuje w tej chwili nad rozbudową Domu Handlowego MAXIM w Legionowie. Inwestor powierzył nam opiekę nad przeprowadzeniem przetargu, poprzedzoną wnikliwą analizą projektu pod względem kosztowym.

Dzięki temu jesteśmy w stanie poprowadzić negocjacje z oferentami, tak by na koniec dnia móc zaopiniować złożone oferty oraz zarekomendować generalnego wykonawcę, który zagwarantuje najlepszą cenę i najwyższą jakość świadczonych usług.

Przygotowana przez nas gruntowna analiza projektu gwarantuje, że nasze rekomendacje doskonale wpiszą się w potrzeby klienta. Jesteśmy przekonani, że nasz udział w tej inwestycji przyczyni się do powstania obiektu, który pozwoli mieszkańcom Legionowa i okolic na wygodne zakupy i przyjemne spędzanie czasu! Nie mamy wątpliwości, że będzie to #DobrzePoliczone!

Rok pandemii w branży budowlanej okiem Bartosza Dąbrowskiego

Już minęło ponad 12 miesięcy, odkąd pandemia COVID-19 na stałe zmieniła nasze życia. Ludzie na całym świecie zmuszeni byli radykalnie zmienić swoje przyzwyczajenia, a wirus wpłynął na sferę zarówno prywatną, jak i zawodową. Nie inaczej było w branży budowlanej, firmy działające w tym sektorze zmuszone były zweryfikować swoje priorytety i przemodelować sposób działania. O sytuację w branży w minionym roku oraz perspektywy na przyszłość spytaliśmy prezesa Techbud Kosztorysy, Bartosza Dąbrowskiego.

Czytaj dalej

2019 – oczekiwania vs. rzeczywistość

Przez ostatnich 12 miesięcy branża budowlana konsekwentnie rozwijała się w kierunku, który został jej narzucony przed kilkoma laty. Mimo wszystko ostatni rok dekady przyniósł nowe wyzwania, z którymi mierzyć się musieli przedstawiciele firm z każdego sektora branży budowlanej. Od początku roku koniunktura w budownictwie spadała, osiągając w końcu minimalną, ujemną wartość w listopadzie. Swoją pozycję w branży silnie ugruntowały także nowe trendy, ale nie wszystkie przewidywania z początku 2019 r. się sprawdziły. Chcąc podsumować kończący dekadę rok 2019, zebraliśmy najważniejsze w minionym roku trendy w budownictwie.

Czytaj dalej

Techbud Kosztorysy kolejny raz na podium! Gala 22 Rankingu Biur Kosztorysowych już za nami.

Już szósty raz z rzędu jesteśmy na podium Rankingu Biur Kosztorysowych SEKOCENBUD. Dziesiątego Października, podczas 25. Konferencji Naukowo-Technicznej w Ciechocinku powtórzyliśmy zeszłoroczny sukces i odebraliśmy nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w corocznym rankingu. W imieniu firmy nagrodę odebrał prezes Techbud Kosztorysy, Bartosz Dąbrowski.

Czytaj dalej

Problemy z wypłacalnością Branży Budowlanej – Komentarz Bartosz Dąbrowski

Jak podaje Murator Plus, coraz więcej firm z szeroko pojętego sektora budowlanego mierzyć się musi z problemami związanymi z utrzymaniem płynności finansowej. W drugim kwartale 2019 r. niemal połowa firm budowlanych mierzyła się z zatorami płatniczymi, a BIK szacuje, że zaległości płatnicze w budownictwie sięgają już niemal 5 mld zł. Jak wynika z danych zawartych w artykule, przedstawiciele branży łapią się kolejnych zleceń, by pokrywać swoje wcześniejsze zobowiązania, popadając tym samym w samonapędzającą się pułapkę bardzo niskiej rentowności.

– Nie można jednoznacznie zweryfikować jakie rozwiązania pozwolą poprawić sytuację branży – komentuje artykuł Bartosz Dąbrowski, prezes Techbud Kosztorysy. – Niemniej jednym z problemów sektora jest podejmowanie się zleceń, które ze względu na niedoszacowanie kosztów nie mają prawa okazać się koniec końców rentownymi. To jeden z powodów, dla których niejednokrotnie wykonawcy zmuszeni są zejść z placów budów, nie mogąc wywiązać się z terminów czy opłacić pracowników oraz materiałów.

Zachęcamy do lektury artykułu, który rzuca ciekawe światło na aktualną kondycję branży >>> https://bit.ly/2Orvams

Jak prawidłowo oszacować koszty inwestycji budowlanej, czyli cechy dobrego kosztorysu.

Wejście na plac budowy, niezależnie od kształtu i rozmachu planowanej inwestycji budowlanej, powinno zostać poprzedzone szeregiem działań mających na celu zoptymalizowanie późniejszego procesu jej powstawania. Przyłożenie odpowiedniej wagi do przygotowania profesjonalnie sporządzonego kosztorysu jest rozwiązaniem, które pozwala zminimalizować ryzyko upadku inwestycji na dalszym etapie projektu, na przykład wskutek niedoszacowania kosztów jej powstania. Istnieją regulacje prawne szczegółowo opisujące wymogi dla kosztorysów, ale dotyczą one wyłącznie sektora zamówień publicznych. O profesjonalnie przygotowany kosztorys budowlany powinni jednak zadbać inwestorzy działający w każdym segmencie rynku. Zaniechanie na tym polu może z początku wydawać się oszczędnością czasu i funduszy, ale w dłuższej perspektywie może mieć poważne konsekwencje dla rentowności inwestycji.

Czytaj dalej